Přejít na obsah

Udržitelnost

Environmentální udržitelnost

Obalové materiály 
Využíváme takové materiály, které jsou plně recyklovatelné. Oproti běžným jednorázovým plastovým obalům používáme papírový obal, který se rozkládá cca 4 měsíce, oproti plastovému, který se rozkládá cca 100 let. Materiálu díky kompaktnosti produktu plného balení je také využito mnohem méně než konkurenčních produktech jako jsou prací gely a prášky. Náš obalový materiál má navíc certifikaci FSC - tato nezisková organizace podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Cílem je chránit lesy na Zemi a minimalizovat nelegální těžbu dřeva. 
Odesíláme též v papírových obalech.
Uhlíková stopa 
Do stejného objemu se vejde daleko více pracího prostředku než u běžné konkurence jako jsou prací gely a prací prášky. Navíc je produkt až o 98 % lehčí a menší. Nevzniká tak tolik emisí, jako při dopravě pracích gelů a prášků.
Vlastnosti pracích papírků
Naše prací papírky jsou 100 % biodegradabilní (biologicky rozložitelné).
Šetříme papír
V zájmu ochrany životního prostředí zasíláme fakturu online. Díky tomu ušetříme tisíce listů papíru ročně. 
Šetření přírodních zdrojů
Jelikož vaše kousky oblečení si zaslouží dokonalou péči je třeba vybírat kvalitní prací prostředek. Prací papírky neobsahují zbytečný výplňový materiál jako je například voda (u gelu až 80 %) a nebo nepotřebné látky a přísady jako tomu je u prášku. S pracími papírky můžeš pohodlně vyprat v ruce i malé množství prádla (poloplná pračka = stejná spotřeba vody jako u plné pračky), takže ušetříš vodu nejen při výrobě, ale také i údržbě.
Výroba ohleduplná k přírodě
Na výrobu pracích papírků se spotřebuje výrazně méně vody než na prací prostředek jako je třeba prací gel a nebo prací kapsle. Prací papírky neobsahují žádné tekutiny. 

Sociální udržitelnost 🇨🇿

Jednoduchost 
Praní samotné je na tři kroky - VEZMEŠ, VLOŽÍŠ, PEREŠ. Zvládne to opravdu každý a s jakýmkoliv typem pračky.
Konec impulzivního nakupování
Prací papírek je multifunkční, takže je nejen vhodný do domácnosti (pračky), ale jde s ním prát i v ruce. Můžeš s ním přeprat pohodlně v ruce na byznys tripu, vyprat na dovolení a nebo například vyprat v lázních.
Navíc nelze většinou koupit malé množství pracího prostředku, tzn. většinou tam pak zůstane a vyhodí se.
Šetří čas 
Místo hledání samoobslužné prádelny v destinaci na dovolené a následnému čekání na vyprání a vysušení, můžeš mít hotovo za 5 minut a užít si čas s rodinou u bazénu.
Šetří peníze 
Prací papírky perou i v nízkých teplotách a vyperou i při rychlém režimu. Díky tomu snížíš náklady vynaložené na energie při praní prádla. 
Lehkost a skladnost
Krabičku na 60 praní, která ti vydrží cca 2 měsíce uneseš v každém věku. Je skladná a vejde se i do malé koupelny nebo malé prádelny.